Кому і навіщо потрібні блокові модульні котельні?

На сьогоднішній день блочно-модульні котельні є, мабуть, одним із найекономічніших і найдоступніших джерел тепла. Чим інтенсивніше точаться розмови про подорожчання газового палива і чим більше змін відбувається на ринку, тим більш затребуваними виявляються ці котельні. Вони використовуються для децентралізованого опалення, гарячого водопостачання та постачання промисловою парою житлових, виробничих, адміністративних, соціальних, промислових, складських об’єктів.

Їх завжди можна використовувати як пересувні (мобільні), тимчасові або постійні джерела вироблення тепла і теплопостачання. На території України все обладнання в обов’язковому порядку проходить сертифікацію та офіційний дозвіл для експлуатації.

Як правило, блочно-модульні котельні поділяються на два основних види – газові та твердопаливні котельні. У базовій комплектації, газові котельні призначені для роботи в режимі “автомат”, без обов’язкової присутності обслуговуючого персоналу. Твердопаливні котельні – це, по суті, будиночок, у якому має перебувати обслуговуючий персонал. Без персоналу в такій котельні просто не обійтися, інакше сама котельня не працюватиме. Ці котельні мають у своєму складі кілька модулів, які відрізняються за потужністю та комплектацією.

Як змонтувати модульну котельню?

Усе дуже просто і весь процес монтажу складається з кількох етапів. Звісно, розповідаючи про них, ми не рекомендуємо самостійно займатися установкою, адже існують певні деталі, які знають лише фахівці. Насамперед потрібно з’єднати блоки між собою, згідно з проектною документацією. Далі приєднується димохід. Після цього можна сміливо підключати модульну котельню до теплотраси. Після завершення цих трьох етапів можна підключити обладнання до мережі, не забуваючи про заземлення, а також до системи водопостачання та каналізації. Коли все зроблено, настав час заповнити котельню водою і почати гідравлічні випробування та пусконалагоджувальні роботи. Останній етап свідчитиме про коректність усіх попередніх, а також зможе вказати на можливі дефекти обладнання. Якщо такі виявлено, потрібно демонтувати котельню та виправити наявні недоліки.

Основна зручність – повна автоматика

Найбільша зручність, яку мають газові модульні котельні – це повністю автоматична робота, яка не потребує присутності оператора. Загалом, на сьогоднішній день, таке обладнання виготовлене за сучасними технологіями, що забезпечує високу якість обладнання та багаторічну успішну експлуатацію.

Компанія Альфагаз alfagaz.com.ua займається постачанням і монтажем блочно-модульних котелень від провідних виробників. Високий професіоналізм працівників компанії забезпечить довгий термін служби котельні.