Твердопаливні котли

Твердопаливні котли: атавізм чи перспектива?

Кілька років тому твердопаливні котли почали вважати атавізмом теплоенергетичної сфери, особливо їхні побутові моделі. Відтоді, як газифікація стала доступною і повсюдною, багато хто поспішив замінити котли на твердому паливі аналогами, що працюють на газі. Мотивацією для подібних змін послужили вагомі аргументи, що говорять про переваги використання такого обладнання (простота обслуговування, чистота, відсутність необхідності в частій заміні запчастин).

Котли на твердому паливі – не все так погано

Однак, згодом виявилося, що витрати палива у газових котлів набагато відчутніше позначаються на бюджеті організацій і приватних осіб. Особливо явно це відчувається останнім часом, коли ціна на газ зросла майже вдвічі. Сьогодні твердопаливні котли в Україні знову набувають популярності. Їхнє застосування є рентабельним для підприємств, розташованих у регіонах, де здійснюється видобуток твердого палива або здійснюється переробка деревини чи сільськогосподарських рослин, тобто, фактично, їх успішно можна застосовувати в усіх областях України та Росії.

Котли на твердому паливі на ринку теплоенергетичного обладнання представлені кількома видами, кожен з яких має свої переваги та особливості експлуатації:

Об’єднує всі ці моделі можливість використання будь-якого твердого палива для отримання тепла, гарячої води, пари і навіть електроенергії.

Вугільні твердопаливні котли

Ці агрегати в народі ще називають “всеїдними” через їхню “невибагливість” до виду палива і тому що пальне може подаватися в топку у вигляді шматків досить великих розмірів. Таке обладнання придатне для спалювання твердого кускового палива:

Вугілля (кам’яного і бурого)
Торфу і торф’яних брикетів
Антрациту
Дров, пиляної та колотої деревини, зокрема й деревних відходів.

Твердопаливні котли в Україні залежно від матеріалу конструкції виготовляють двох видів: чавунні та сталеві.

Сталеві котли виготовлені зі спеціальної “котельної” сталі, елементи котла, що стикаються з водою або парою, в сучасних агрегатах виготовляють з нержавіючої сталі. Спалювання пального в них здійснюється “нижнім” способом. Такі пристрої бувають дво- і триходовими, теплообмінник у них нагрівається продуктами згоряння.

Чавунні твердопаливні котли мають чавунну трубну конструкцію, яка більш стійка до корозії, але різкі перепади температур призводять до її руйнування. Тому в таких пристроях найдоцільніше застосування модульних конструкцій для швидкої заміни пошкодженого елемента в разі аварії. Чавунні котли вирізняються невеликими розмірами і застосовуються для спалювання легкозаймистого палива, тому частіше для їхньої роботи використовують газ або мазут. У разі монтажу в них комбінованого пальника котел може однаково ефективно працювати на будь-якому виді палива.

Пелетні твердопаливні котли

Ці агрегати є найбільш економічним видом опалювального обладнання за умови, що існує можливість безперебійної доступності палива. Як правило, їх використовують для опалення невеликих площ у районах, де проводиться переробка деревини. У деяких випадках під спалювання пелет переобладнують інші види котлів. Пелетні твердопаливні котли призначені для спалювання також торф’яного біопалива і відходів рослинництва (макухи, соломи). Відрізняються ККД (85-90%) і тривалим періодом горіння, переважно використовувати автоматичну систему подачі палива.

Піролізні котли на твердому паливі

Ці пристрої називають котлами сухої перегонки або газогенераторними. Процес горіння в них здійснюється із застосуванням вентиляторів, які сприяють циркуляції газу, що утворився. Завдяки цьому такі котли мають високий ККД до 95%. Завдяки високій температурі та відсутності кисню відбувається піролізне розкладання палива (зазвичай деревини) на зольний залишок і газ, який згодом теж спалюється, стимулюючи глибше і повніше згоряння палива. Котли на твердому паливі піролізного горіння мають вищу вартість, але їх досить точно можна відрегулювати. За допомогою терморегулятора встановлюється певна температура теплоносія і посилюється або зменшується інтенсивність горіння. У таких агрегатах паливо горить довго і з утворенням мінімальної кількості золи.

Останні зміни в економіці країни змусили її мешканців згадати, що твердопаливні котли в Україні є найоптимальнішим і універсальним обладнанням для обігріву будинку або підприємства. Завдяки тому, що в таких агрегатах можна спалювати будь-які види твердого палива, яке є легкодоступним і значно дешевшим за газ чи мазут, забезпечується незалежність теплопунктів від систем газозабезпечення.

Твердопаливні котли – відчутна вигода

 

 


ТОВ “Альфагаз” є однією з провідних компаній у Донецькій області, що надає комплексні рішення з модернізації котелень під тверде паливо та оснащення їх твердопаливними котлами. Крім стандартних моделей твердопаливних котлів компанія надає на вибір замовників агрегати сучасного зразка з автоматизованим і дистанційним керуванням, зокрема, з автоматичною подачею палива.

Для підприємств, на яких існує необхідність автономної генерації не лише тепла, пари чи гарячої води, а й електроенергії, ТОВ “Альфагаз” пропонує інноваційне рішення: котельні на основі котлів з киплячим шаром. Такі проєкти окупаються протягом 3,5 років і дають змогу абсолютно незалежно виробляти тепло та електроенергію для потреб підприємства. Крім того, компанія “ILD” – виробник котлів з киплячим шаром спільно з банком-партнером надає фінансову підтримку в реалізації таких проєктів.

Детальні консультації та відповіді на всі питання можна отримати у фахівців компанії “Альфагаз”