Як вибрати твердопаливний котел

Твердопаливні котли одночасно вважаються традиційним і сучасним обладнанням для опалення. Такі пристрої здатні наповнити будь-який будинок оптимальною атмосферою затишку і комфорту.

Дуже важливо знати, як правильно вибрати опалювальний прилад, що працює на твердому паливі. Адже цей пристрій доволі непростий і недешевий, а ефективність, економічність, продуктивність усієї системи опалення безпосередньо залежатиме від його вибору.

Джерела енергії твердопаливних котлів

Перш ніж приступити до вибору самого котла, потрібно визначитися з видом сировини, яку використовуватимуть для опалення. Сьогодні твердопаливні котли здатні функціонувати на всіляких видах сировини, зокрема на вугіллі, дровах, торфі, брикетах, пелетах.

Якісний агрегат може виробляти теплову енергію практично з будь-якого виду твердої опалювальної сировини. Це зручно, ефективно, а головне, економляться досить великі гроші.

Вугільні котли

Якщо ви проживаєте за межами міста і роздумуєте, який же твердопаливний котел купити – будьте впевнені, кращого варіанту, ніж вугільний, вам не знайти. Саме вугілля стане оптимальним варіантом. Вони підходять тим, у кого немає можливості зберігати вдома велику кількість дров, але при цьому необхідно отримати від техніки максимальну потужність. До того ж вугільні агрегати не потребують дорогого встановлення та зайвого обладнання.

Основні переваги:

  • Відносно невисока вартість обладнання та палива;
  • Універсальність;
  • Абсолютна автономність.
  • Дров’яні та пелетні.

Вони мають високу потужність (до 200 кВт), ефективність, економічність, а також їх можна встановлювати як у приватних будинках, так і в автономних міні-котельнях.

Не можна не відзначити й те, що сировину, яка потрібна для них, а саме пелети і деревину, можна вигідно купити в будь-якій точці нашої країни. Крім того, вони також вирізняються високим ККД – до 90%, тривалістю горіння, абсолютним згорянням сировини і можливістю монтажу особливого завантажувального бункера.

Піролізні.

Особливістю піролізних пристроїв є можливість спалювати тверду біологічну сировину. Ця біомаса (сільськогосподарський та деревні відходи) під впливом високої температури виділяє горючий газ. Він досить довго горить і забезпечує ефективну теплопередачу. ККД таких котлів становить 85-92%.

На що звернути увагу під час вибору твердопаливного котла

Перед вибором опалювального обладнання необхідно продумати і врахувати безліч чинників. Отже, розглянемо їх.

Площа будівлі, яку опалюватимуть. Від цього параметра залежить необхідна потужність обладнання, а також тип палива, тому цей параметр вважається критичним при виборі твердопаливного котла.

Висота стель.

Рівень тепловтрат. Він безпосередньо залежить від товщини стін, перекриттів і матеріалів, з яких вони виготовлені. Також врахуйте кількість і площу дверних і віконних прорізів.

Показники низької температури. Як правило, показники ґрунтуються на зимових температурних значеннях. Це дасть змогу забезпечити оптимальні характеристики обігріву.

Розрахунком потужності обігрівальної техніки, як правило, займається фахівець-теплотехнік. Але, використовуючи спеціальну інструкцію, ці розрахунки може виконати будь-яка людина. Попередня потужність обладнання береться з розрахунку 1 кВт потужності на приміщення, площа якого становить 10 м² і висотою стель у 3 метри.

Потужність його для великих будівель розраховується аналогічно. Так, для опалення будинку площею 100 м² необхідний пристрій потужністю 10 кВт. Фахівці рекомендують купувати оснащення з додатковим запасом потужності в 1-2 кВт.

Автоматичне та ручне завантаження твердопаливних котлів

Після того як ви визначилися з потужністю, постає питання, який вибрати механізм завантаження?

Автоматична подача палива

Такі котли мають основну частину і спеціальний бункер, у який і завантажується паливо. Як правило, одного завантаження вугілля, пелет або відходів зерна вистачає на 3-5 діб безперервної роботи. Розміри бункерів бувають різними. Кожен покупець вибирає розмір виходячи зі своїх потреб. Автоматична подача здійснюється за допомогою шнека або поршня.

Основні переваги автоматичної подачі палива:

  • економія;
  • виключення ручного завантаження;
  • гарантія постійної потужності техніки.
  • Ручне завантаження

Це, безсумнівно, традиційний вид обладнання. Такий вид завантаження передбачає, що завантаження відбуватиметься своїми руками. Такий пристрій також здатний працювати на будь-якому виді палива: від вугілля до брикетів і торфу.

Матеріал теплообмінника котла

Найбільш популярними матеріалами для виготовлення теплообмінника є чавун і сталь.

Чавунні

Варто зазначити, що максимальної продуктивності від таких котлів можна досягти при використанні вугілля як палива. При використанні деревини ККД обладнання може знизитися.

Основні переваги обладнання з чавунними теплообмінниками:

  • відносна невисока вартість;
  • можливість швидкого ремонту;
  • універсальність палива.

З мінусів варто відзначити невисокий ККД (65-75%), потребу чищення, а також високу інертність.

Сталеві

Основним видом палива для котлів цього типу є дрова або брикети з відходів деревного виробництва. Нині на вітчизняному ринку можна знайти велику кількість моделей зі сталевими теплообмінниками, які одна від одної відрізняються кількома основними параметрами: товщина металу, конструктивні особливості теплообмінника, ККД, час роботи на одному завантаженні. Котли з такими теплообмінниками можуть працювати на одному завантаженні протягом 4-8 годин.

Робочі параметри твердопаливного котла

Для того, щоб вибрати оптимальний пристрій, мало врахувати характеристики приміщення, також слід звернути увагу і на певні якості самих опалювальних пристроїв.

Тип палива. Універсальність їх в плані використання різних видів палива дозволяє значно скоротити витрати на опалення, а також підібрати найбільш підходяще обладнання для певного об’єкта.

Обсяг камери згоряння. Від цього фактора залежить, наскільки комфортним буде використання обладнання та його продуктивність.

Автоматизація роботи техніки. Практично в усі твердопаливні котли вже вбудована система автоматизації, але в разі відсутності необхідно уточнювати можливість монтажу надалі.

Рівень безпеки пристрою. Безпека його настільки ж важлива, як і ефективність. При виборі обладнання зверніть увагу, чи є в ньому система автоматичного вимкнення і сигналізації.

Енергоспоживання. Більшість сучасних твердопаливних котлів автономні, і працюють без підключення до електромережі. Але при купівлі не зайвим буде уточнити цей момент, адже все ще зустрічаються моделі, для коректної роботи яких необхідна електрика.

Вартість техніки. Ціна також часто є основним показником якості та надійності опалювального пристрою. Не спокушайтеся на дешеві джерела тепла, як правило, вони не володіють тією кількістю характеристик, яка необхідна для якісного обігріву приміщення.

Компанія Альфагаз alfagaz.com.ua займається продажем і установкою твердопаливних котлів різних видів і від провідних світових і вітчизняних виробників.