Порівняння тердопаливних котлів

Переваги та недоліки при використанні “ручних” або автоматизованих твердопаливних котлів:

 

Особливість конструкції Вплив на процеси експлуатації та обслуговування Котли КВ-Т Стандартні твердопаливні котли (вугілля)
Регулювання температури Дати тепло коли потрібно, а не коли воно є – важливо, особливо в таких сферах як теплична, тваринництво. Задається контролером, підтримується димососом із перетворювачем частоти. Присутнє ПІД-регулювання – димосос працює не в дискретному режимі, а на тій продуктивності, яка потрібна в даний момент. Повітря рівномірно протягується через усю товщу вугілля. Задається контролером. Регулюється інтенсивністю наддуву повітря в топкову камеру. Для рівномірного спалювання палива необхідно подати повітря через забитий колосник рівномірно на весь шар вугілля.
Подача палива в камеру згоряння Автоматизація цього процесу забезпечує своєчасну подачу палива в потрібній кількості в зону горіння, що дає змогу контролювати стабільність роботи обладнання, уникнути людського втручання в процес горіння та підтримувати необхідну теплопродуктивність. Автоматична з бункера в топкову камеру. Завантаження в бункер раз на добу механізовано або автоматизовано. Подача палива здійснюється вручну, робота котла повністю залежить від втручання людини.
Принцип спалювання палива Впливає на інерційність котла, кількості механічного, хімічного недопалу. Бічне горіння. Дозволяє спалювати паливо максимально ефективно. Шарувате горіння. Домогтися ККД понад 60% у випадку з шаровою топкою майже неможливо.
Видалення зольного шлаку із зони горіння Автоматизація та ізольованість цього процесу дає змогу здійснювати цю процедуру без пилу і сажі, додатково скоротити час на обслуговування обладнання. Своєчасне видалення шлаку з топки сприяє стабільності роботи обладнання за теплопродуктивністю і дає змогу експлуатувати камеру згоряння максимально ефективно. Спеціальний механізм зіштовхує золу, що скупчилася, в зольний контейнер в автоматичному режимі. Процедура відбувається без присутності людини в закритій камері без пилу. Вручну. Кочегару необхідно визначити, що згоріло, а що ні – потім видалити продукти горіння, очистити колосники. У разі встановлення вентилятора-наддуву, щоб уникнути запиленості приміщення, рекомендується вимкнути примусову подачу повітря.
Чищення теплообмінних поверхонь Очищення поверхонь, якими здійснюється передача тепла теплоносію, необхідно проводити регулярно, тому що тверді частинки, осідаючи на теплообміннику, утворюють теплоізоляційний шар і перешкоджають передачі тепла теплоносію, внаслідок чого зростає температура вихідних газів і значно падає ККД. Проводиться автоматично за інтелектуальним алгоритмом (як правило, від 10 разів на день). Рекомендується ручне чищення теплообмінних поверхонь, але лише 2-3 рази на рік. Мінімум 1 раз після закінчення опалювального сезону. Ручна. Частіше чистити – вищий ККД. Для чищення теплообмінника необхідно зупиняти роботу котла.
Конструктивні особливості Визначає можливості та характеристики обладнання – ККД, які види палива може спалити, ступінь автоматизації, зручність експлуатації та проведення регламентних робіт. Конструкція спеціально розроблена під спалювання висококалорійного палива (вугілля АС) Дане паливо виграє в логістиці, насипній щільності, і співвідношенні грн./калорія. Антрацит горить при температурі +2000Сº Існує спалювати більший асортимент видів палива, але з меншим ККД. Під час спалювання антрациту на не водоохолоджуваних колосниках існує ймовірність прогорання колосників. Крім цього, у разі якщо у котла встановлено футерування, існує ризик руйнування футерування
Екологічні показники У разі розташування підприємства в межах міста варто звернути особливу увагу на це питання, оскільки існують дозвільні та контролюючі служби, покликані контролювати вплив стаціонарних джерел викидів на навколишнє середовище Екологічні параметри котельного обладнання відповідають вимогам, висунутим газовому обладнанню за стандартами ЄВРО IIВбудований інерційний фільтр від твердих частинок, але екологічна інспекція все одно може зажадати встановлення циклона очищення газів, що відходять, від твердих частинок. Показники CO в десятки, а іноді сотню разів нижчі від граничних концентрацій. Здебільшого задовольняють нормативи щодо викидів законодавства України, але фактичні викиди можуть відрізнятися від розрахункових даних у гірший бік, що несприятливо позначається на навколишньому середовищі. Особливо актуально для тепличних господарств, де тверді частинки, осідаючи на теплицях, закривають рослини від сонця.