Ефективність піролізних котлів

Твердопаливні піролізні котли мають топку, яка ділиться на два відділення. У камері для газифікування (її ще називають – камера завантаження) відбувається термічний розклад палива в умовах нестачі кисню. Саме цей процес і називається піролізом. При цьому виділяються піролізні гази, що надходять у камеру згоряння (друге відділення топки). Вторинне повітря спрямовується туди ж і таким чином зводиться до мінімуму відведення тепла з першого відділення топки.

Ці два відділення розділені колосником. На ньому знаходиться паливо (брикети або дрова). Первинне повітря рухається вниз і проходить через шар палива. Цим і відрізняються піролізні котли твердопаливні від інших – принципом верхнього дуття.

У таких топках аеродинамічний опір характеризується підвищеними значеннями. З цієї причини такі пристрої обладнуються пристроями для примусової тяги (димосос, дуттєвий вентилятор).

Газогенераторний котел – принцип роботи

Принцип теплового розпаду палива (піроліз) полягає в тому, що суха деревина під час нагрівання без доступу кисню розпадається на вугілля і генераторний газ. Цей газ йде через спеціальне сопло в камеру згоряння, і по дорозі перемішується з вторинним повітрям.

Завдяки цьому горіння йде за досить високих температур (близько 1200 – 1300 °С). Продукти горіння прямують у теплообмінник (його конвективну частину). Дорогою тепло передається на робоче тіло теплообмінника, а самі гази видаляються через димохід.

Такий котел обладнаний топкою, що складена з двох секцій. Обидві її частини – завантажувальна камера і камера згоряння – покриті вогнетривкими матеріалами. Що істотно збільшує температуру в котлі й удосконалює умови для згоряння дров.

Переваги:

Сьогодні для обігріву як житлових, так і промислових приміщень використовується безліч видів твердопаливного обладнання, але найбільшою популярністю, незважаючи на їхню відносну дорожнечу, користуються саме піролізні котли. У чому ж полягає секрет їхньої популярності?

Піролізні котли на твердому паливі мають топку, в якій згорають не одні дрова, а газ, що утворюється під час термічного розкладання деревини.

Що це дає?

Під час згоряння газу не утворюється сажа, а зола утворюється в мінімальній кількості (відповідно чистити його необхідно набагато рідше);
Він у змозі підтримувати необхідну температуру значно довше порівняно з традиційними пристроями для спалювання деревини;
Газогенераторний котел має ККД набагато вищий порівняно зі звичайними;
Топка його влаштована таким чином, що паливо досить закласти в завантажувальну камеру один раз для роботи протягом доби;

Чому варто використовувати піролізні котли для опалення? У продуктах згоряння набагато менше шкідливих речовин (особливо канцерогенних сполук)! Отже він практично нешкідливий для здоров’я.

Під час горіння деревного газу він взаємодіє з атомарним вуглецем, що під час згоряння дає суміш Н2О (пара) і СО2 (вуглекислоти) – досить нейтральних продуктів;
Потужність можна регулювати в досить широких межах (від 25% до 100%);
У піролізному котлі можна утилізувати відходи деяких типів без забруднення повітря (ГТВ, полімерні вироби).

Недоліки:

  • Вибагливість до якості палива;
  • Необхідність електроживлення;
  • Великі розміри.
  • Фактори ефективності:

На роботу опалювального обладнання впливають багато чинників:

  • Температура навколишнього повітря;
  • Необхідна температура в приміщенні;
  • Наявність утеплення будівлі;
  • Вид палива і його вологість;
  • Особливості системи опалення.

Згоряння піролізного газу відбувається при споживанні меншої кількості вторинного повітря. Завдяки цьому температура горіння збільшується, збільшується час горіння і зростає його ефективність.

Компанія Альфагаз alfagaz.com.ua займається розповсюдженням піролізних котлів від провідних світових і вітчизняних виробників, що гарантує їхню високу якість і довгу службу.