Навіщо потрібні парогенератори

Парогенератор – це установка, яка виробляє водяну пару під тиском, що значно перевищує атмосферний. На сьогодні існує безліч їхніх видів, які працюють на різних видах палива – тверде, рідке, газоподібне, електричний струм. Вони застосовуються в різних галузях промисловості та в побуті.

Парогенератори виробляють пару, температура якої сягає 130-160 °C, саме це є основною причиною того, що найчастіше їх використовують як теплоносій. Процес створення пари дуже енерговитратний, а для її конденсації це тепло віддається, що дуже зручно для використання їх як опалювальних систем для обігріву виробничих приміщень. Цей різновид опалення може застосовуватися як як головний, так і запасний. Але слід зауважити, що це далеко не єдиний метод вживання парогенераторів. Вони бувають незамінні для обігріву ємностей або труб, в яких містяться речовини, що дуже сильно змінюють свій властивості при зниженні температури зовнішнього середовища, як наприклад мазут.

Пар – це речовина, яка має дуже хороші дезінфікуючі властивості. І завдяки цьому парогенератори дуже часто використовують для пропарювання різних виробів легкої промисловості, а також для обробки продуктів харчування, тари та обладнання в харчовій промисловості. Дуже часто їх використовують для пастеризації молока та розморожування м’яса чи риби. Нерідко його використовують як зволожувач, особливо це важливо при виготовленні тютюнових виробів.

Широке застосування парогенератори отримали також і при виробництві будівельних матеріалів. Тут з їхньою допомогою пропарюють вироби із залізобетону, і ще їх застосовують для того, щоб спінити деякі речовини в процесі виробництва пінно- і газобетону. У виробництві паперу вони теж відіграють дуже важливу роль.

Слід зауважити, що в таких складних галузях як хімічна і фармацевтична промисловість також не обійшлося без парогенераторів. Тут вони використовуються як каталізатор у різних технологічних процесах. Навіть металургія не оминула їх своєю увагою, тут вони знайшли своє місце для розігріву різних масел і в’язких рідин.

Підбиваючи підсумок, можна помітити, що парогенератори застосовуються практично у всіх галузях промисловості.

З чого складається парогенератор?

Почнемо з того, що це пристрій, який складається з двох частин – каркаса і електронасоса. У каркасі розташовується безпосередньо сам котел, який і є основою всього парогенератора. Котел обладнаний датчиком рівня рідини, в каркасі також розміщено все електронне обладнання, яке і забезпечує нормальне функціонування котла. Ну а подача води до котла забезпечується електронасосом.

Сьогодні на ринку представлено три види парогенераторів – дизельні, газові та електричні.

Принцип дії електричних – це перетворення сили струму на теплову енергію, і залежно від того, яким саме способом це відбувається, вони поділяються на три типи. Перший тип парогенераторів нагрівають воду в котлі за допомогою електричних ТЕНів різної потужності. У другому типі взято до уваги властивості води як провідника електричного струму і те, що під час проходження електрики через неї вона виділяє достатню кількість тепла. У третьому типі – вода в котлі нагрівається за допомогою випромінювання високих частот. Усі парогенератори мають як низку переваг, так і недоліків. І вибирати слід виходячи з поставлених цілей і завдань, а також зваживши всі за і проти конкретного виду.

Компанія Альфагаз alfagaz.com.ua надає широкий вибір парогенераторів різних типів і потужностей. Фахівці компанії допоможуть розібратися у всіх тонкощах пристроїв і у всіх новинках ринку.