Переваги та недоліки твердопаливних котлів

У нинішньому світі, коли традиційні різновиди палива дорожчають з кожним днем, і вартість на них збільшуються в геометричній прогресії. Досить актуальним стає питання пошуку альтернативних джерел енергії, зокрема й для опалення. Саме з такою метою досить популярними останнім часом стають твердопаливні котли. Паливом для них може слугувати як традиційні вугілля і дрова, так і відходи деревообробки, а також лушпиння від насіння соняшника. Цей аспект робить такий вид опалення не тільки досить економним, а й дуже екологічним. Адже він не лише не дає шкідливих викидів в атмосферу, а й відмінно справляється з переробкою відходів деревної промисловості, а також деяких сільгосп відходів. Переваги твердопаливних котлів зводяться не тільки до цього – це, перш за все, недорога альтернатива більш дорогим видам палива, а також можливість самому вибирати його вид. Сьогодні на ринку існує безліч їхніх видів, які можна розділити:
За типом горіння:

  • Традиційного;
  • Піролізного;
  • Довготривалого

За матеріалом виготовлення:

  • чавунні;
  • сталеві;
    Твердопаливні котли традиційного горіння:

У цих пристроях, паливо згорає за найпростішим принципом. Продуктивність їх (ККД) коливається від 70% до 79%. Тривалість згоряння від 2 до 6 годин, без акумуляційної ємності. Прочищати котел слід хоча б 1 раз на три дні, якщо опалювати дровами, і щодня, якщо вугіллям. Процес чищення займає 10-30 хвилин. Одним із недоліків котлів на твердому паливі цього виду (а також практично всіх видів) горіння є те, що до них рекомендована присутність акумуляційної ємності. До їхніх переваг можна зарахувати те, що вони досить невибагливі до палива. Можуть працювати і на дровах з досить високою вологістю в 30-40%. Хоча краще вони працюватимуть, звісно ж, на сухих дровах, вміст вологи в яких не перевищує 20 %.

Твердопаливні котли піролізного горіння:

Пристрій, який працює за принципом зворотного згоряння між двома камерами згоряння. Верхня камера служить для завантаження палива, а нижня – камера згоряння, де і відбувається сам піроліз. Принцип роботи в постійному горінні дров, які знаходяться в камері завантаження. З них видобувається газ, який додатково догорає в нижній камері згоряння. Завдяки цьому ми набуваємо більше тепла і відповідно ККД таких котлів дещо вищий за попередній вид, і коливається від 80% до 84%. Тривалість горіння без акумуляційної ємності тут також трохи вища і становить від 6 до 8 годин. Чистити його слід раз на тиждень, якщо як паливо використовувалися дрова і раз на день, якщо вугілля. Чищення котла займає 5-10 хвилин. Як і до попередніх, до піролізних необхідна акумуляційна ємність. Істотним недоліком є примхливість щодо вологості дров. Так, для повноцінної роботи необхідні дрова з вологістю не вище 20%, інакше він працюватиме як котел традиційного горіння.

Твердопаливні котли тривалого горіння:

Для продовження горіння в котлах цього виду збільшено камеру згоряння, завдяки чому можливе завантаження значно більшої кількості палива, яке надалі згорятиме невеликими порціями. Продуктивність його становить 78 до 82% і це все за значно збільшеної тривалості горіння, яка тут коливається від 16 до 144 годин залежно від обсягу завантажувальної камери. Також слід зазначити й те, що цей вид пристроїв не передбачає обов’язкової наявності акумуляційної ємності. Також вони абсолютно не вибагливі до палива і працюють навіть на дровах з високою вологістю (до 40%).
Що стосується матеріалу, з якого виготовляють твердопаливні котли, то тут, як уже йшлося вище, також можливі два варіанти – чавунні та сталеві. У кожного з них є свої недоліки і переваги.

Твердопаливні котли чавунні:

Їхньою істотною перевагою є довговічність порівняно з аналогічними котлами, для виготовлення яких було використано сталь Але, своєю чергою, чавун є дуже крихким матеріалом, який абсолютно не витримує істотних температурних коливань і тріскається.

Сталеві твердопаливні котли:

На відміну від попереднього матеріалу, сталь істотно витриваліша до температурних коливань, але довговічність служби таких котлів значно нижча за чавунні.
Компанія Альфагаз alfagaz.com.ua представляє Вашій увазі величезний вибір твердопаливних котлів різного виду і від різноманітних виробників. Також тут Вам допоможуть визначитися з тим, що саме Вам потрібно.