Класифікація промислових пальників

Процес горіння природних копалин, це фактично реакція окислення, унаслідок якої виділяється величезна кількість тепла, яке і використовується людиною для різних цілей. Для палива різних видів використовуються також різноманітні їхні типи. Для того щоб розібратися з класифікацією промислових пальників, слід насамперед зрозуміти їхні функції та принцип дії.

Однією з основних їхніх функцій є підготовка паливної суміші та повітря до самого процесу горіння, для чого вони надають їм потрібної швидкості та напрямку. Якщо як паливо використовується газ, то він змішується тут з киснем, у разі використання рідкого палива, то воно спочатку розпилюється і вже, потім змішується, відбувається змішування. Після цього відбувається подача вже готової горючої суміші безпосередньо в топку, де і відбувається сам процес горіння.

У разі використання газу, то він у процесі згоряння проходить три стадії:

  • для того щоб відбулося загоряння, його спочатку змішують із повітрям;
  • далі готову суміш підігрівають до температури загоряння;
    і тільки тепер сам процес горіння.

Ефективність усього процесу згоряння залежить насамперед від перших двох стадій, саме вони визначають увесь подальший процес згоряння та розподілу температури в камері згоряння. Саме тому розробники цих пристроїв стільки уваги приділяють технологіям і постійно займаються їх удосконаленнями. Для класифікації промислових пальників береться до уваги процес змішування палива з повітрям, метод подачі, характеристики стікання потоків, а також безліч інших технологічних особливостей, які забезпечують ефективне горіння.

Класифікація пальників

Вони класифікуються насамперед за способом подачі палива і повітря. За цією ознакою виділяють два основних типи пальників:

інжекційні – тут струмені газу інжектуються потоками повітря. Саме вони найчастіше використовуються в промислових печах;
напірні – подача повітря здійснюється примусово за допомогою вбудованого вентилятора;

Наступним принципом класифікації є ступінь підготовки горючої суміші. За цим показником пальники поділяються на три види:

  • без попереднього змішування – тут змішування повітря і паливної суміші відбувається вже після того, як вона потрапляє в камеру згоряння. Вони застосовуються для рідкого палива.
  • з частковим попереднім змішуванням – з паливною сумішшю змішується тільки частина повітря, яке іменується первинним;
  • з повним попереднім змішуванням – тут у пальнику відбувається повне змішування паливної суміші і повітря, і вже готова паливно-повітряна суміш подається в камеру
  • згоряння. Цей вид застосовується для газового палива.

Крім усього іншого пальники розрізняються також і за характером потоку в камеру згоряння, який може бути прямоточний або закручений. У разі закрученого потоку виділяють також і розімкнутий, і не розімкнутий факел, в якому існує також і зона рециркуляції продуктів згоряння.

Розміщення соплових отворів у вихрових пальниках також може бути різноманітним – комбіноване, центральне і периферичне.

Дуже важливим аспектом є також можливість регулювання характеристик факела і підігріву повітря, перед тим як воно змішається з паливною сумішшю.

Останнім часом для зручності використання пальників вони обладнуються автоматикою. Тепер всі операції виконуються простим натисканням кнопки.

Ну і, звичайно ж, найголовнішим аспектом класифікації промислових пальників є вид палива, на який вони розраховані. Для промислового використання найчастіше застосовуються як газові або рідкопаливні, так і пальники розраховані на подрібнене тверде паливо. Популярними також є двопаливні.

Компанія Альфагаз alfagaz.com.ua займається продажем всіх видів і типів сучасних пальників.